Ako pridať rezerváciu externe – existujúci zákazník

Návod

V návode si ukážeme ako si urobiť rezerváciu pre existujúce klienta. Klienti si môžu vybrať službu o ktorú majú záujem, biele miesta v kalendári sú časy kedy sa môžu online objednať a rezervovať termín. Klienti vidia aj základné informácie o spoločnosti spolu s otváracími hodinami a mapou kde sa naša prevádzka nachádza. Je možnosť navigácie. Nad kalendárom môže byť reklamný alebo informačný odkaz.

 

1. Klient zadá našu doleuvedenú adresu.

2. Napíšeme do vyhľadávača adresu a dostaneme sa kalendára.

3. Dostaneme sa na stránku kalendára. Diár24 môže fungovať ako Vaša webová stránka alebo sa môže sa stať súčasťou Vašej terajšej webovej stránky. Kalendár môžete dokonca pridať aj na facebook. Klienti vidia aj základné informácie o prevádzke.

4. Ak si klient vyberie konkrétnu službu a konkrétneho zamestnanca presne vidí na bielych poliach kde môže zadať online rezerváciu.

5. Existujúci klienti sa môžu prihlásiť cez mail a telefónne číslo.

6.  Vznikne Vám nová rezervácia klienta.

Zadá si svoje údaje:
Povinné údaje:
Meno a priezvisko:
Telefónne číslo:
Mail:
Službu:
Zamestnanca kto bude službu poskytovať:
Dátum:
Čas:
Odpoveď na otázku (povinnú alebo nepovinnú):

7. Kliknutím na modré tlačidlo Pridať do kalendára klient potvrdí svoju rezerváciu v online rezervačnom systéme.

8. Klient následne uvidí svoju rezerváciu v kalendári farebne vyšrafovanú (znamená to, že je v systéme nastavené, že rezervácia je podmienečne schvaľovaná poskytovateľom služby.) Klientovi príde mail alebo sms o podmienečnom rezervovaní. Rezervácia sa objaví v kalendári šrafovane.

9. Poskytovateľovi služby sa objaví okno kde rezerváciu môže schváliť. Podľa štatistiky si môžete rezerváciu schváliť alebo nie.

10. Keď rezerváciu schváli poskytovateľ služby v kalendári sa to zmení farba zo šrafovanej na obyčajnú a klientovi príde potvrdenie prostredníctvom sms alebo mailu podľa nastavenia.

11. Klient vidí v kalendári len svoje rezervácie. Po potvrdení sa zobrazia nevyšrafovane – obyčajne. Notifikácie prídu podľa nastavení aj o vzniku aj o potvrdení rezervácie.

Nenašli ste odpoveď na svoje otázky?