Moderný rezervačný systém a čo priniesli nové technológie do takýchto systémov?

Moderný rezervačný systém a čo priniesli nové technológie do takýchto systémov?

Sú dávno preč doby, keď počítačový rezervačný systém vyzeral veľmi podobne ako poznámkový zošit a poskytoval aj podobné možnosti z pohľadu komfortu obsluhy.

 

Dnešné technológie umožnujú zjednodušiť a spríjemniť prácu. Zo štatistík je zrejmé, že pri práci spojenej s potrebou príjmu objednávok alebo rezervácií od zákazníkov (s rizikom zmeny času, typu služby alebo storna) je potrebné 250 – 300 hodín ročne (1 hod. denne, resp. v súčte cca 30 pracovných dní !!!). 

 

Čiže strávite JEDEN KALENDÁRNY MESIAC v roku pracným zápisom objednávok, resp. ich zmien.

 

 

Ako tento čas ušetriť s moderným rezervačným systémom?

 

Tým, že budete využívať moderný rezervačný systém s nástrojmi automatizácie jednotlivých krokov, resp. s poskytnutím online nástrojov, ktoré umožnia Vašim zákazníkov urobiť si objednávku sami.

 

 

Čo je dôležité vedieť v tejto oblasti moderných rezervačných systémov

 

  • podľa štatistík viac ako 34% objednávok v online prostredí vzniká po pracovnej dobe, to znamená, že keď nemáte moderný rezervačný systém v online nastavení, tak prichádzate až o 34% klientov, resp. získava ich konkurencia, ktorá online prostredie využíva na objednávky a rezervácie.

 

  • pokiaľ nemáte vlastnú webstránku, tak kvalitný rezervačný systém Vám ju vytvorí pre potrebu poskytnutia základných informácií (adresa, mapa, otváracie hodiny, poskytované služby, cenník, reklamné slogany) a možnosť rezervácie.

 

  • pokiaľ máte vlastnú webstránku, tak Vám moderný rezervačný systém umožní cez html kód (iframe) vložiť rezervačný kalendár (vo vhodnej veľkosti a formáte) priamo na Váš web, resp. poskytne Vám tlačidlo, ktorého veľkosť, farbu a text si sami zadefinujete, a pomocou ktorého sa Vaši zákazníci „prekliknú“ priamo do rezervačného systému.

 

  • moderný rezervačný systém Vám umožní vytvoriť rezervačné prostredie na sociálnych sieťach, čiže napríklad návštevník Vašej stránky na Facebooku si môže urobiť priamo rezerváciu.

 

  • moderný rezervačný systém má mobilné aplikácie pre všetky typy prostredí (Android aj iOS), resp. všetky typy mobilných zariadení, čo pre Vás znamená, že môžete komfort rezervačného systému využívať kdekoľvek a kedykoľvek.

 

  • moderný rezervačný systém poskytuje možnosť vytvoriť novú rezerváciu priamo z telefonátu s klientom tým, že prenesie jeho údaje (meno a číslo telefónu) priamo do rezervačného formulára a Vy bez nutnosti písania si poznámok môžete do 20 sek po telefonáte vytvoriť jeho novú rezerváciu.

 

  • súčasná technológia umožňuje vytvárať štatistiky o klientoch, kde na základe ich disciplíny a dochvílnosti môžete eliminovať možnosť objednávky niektorému klientovi z online prostredia, resp. podmieniť ju formálnym odsúhlasením.

 

  • moderné rezervačné systémy umožňujú komunikáciu s Vašimi zákazníkmi prostredníctvom mailu, sms alebo notifikácií mobilných aplikácií (podľa Vášho nastavenia) o stave ich rezervácie, pripomienke termínu alebo o reklamných a marketingových aktivitách.

 

  • moderné rezervačné systémy umožňujú používať systém Virtuálnej čakárne (potrebnej pre prevádzky s plne obsadeným kalendárom), ktorý umožní manažment zákazníkov tak, aby nahradil storná rezervácií automaticky a operatívne zákazníkmi, čakajúcimi na „náhradny“ termín, bez toho, aby ste museli komunikovať so zákazníkmi ohľadom storna, resp. hľadania „náhradníkov“.

 

Tieto technologické vymoženosti, použité v rezervačných systémoch Vám skutočne ušetria až jednu hodinu administratívnej práce, resp. prinesú Vám komfort práce a možnosť získania viac ako 30% nových zákazníkov z online prostredia.

 

Toto všetko Vám poskytne rezervačný systém Diar24, ktorý je považovaný za technologického leadra v oblasti najobľúbenejších rezervačných systémov.