Pracovný kalendár - klasický diár alebo diár online?

Pracovný kalendár - klasický diár alebo diár online?

Až 80% všetkých povolaní si vyžaduje organizáciu pracovného času, ktorá sa nezaobíde bez používania plánovača – kalendára. Ak patríte medzi nich, zrejme ste už premýšľali, ako efektívne zaznamenávať plánovanie svojho času. Či použiť kalendár pracovný ako klasický diár v tlačenej forme alebo diár v online prevedení napríklad obľúbený gmail kalendár.

 

Rozhodli sme sa vám zhrnúť niekoľko bodov, pomocou ktorých sa ľahko rozhodnete, ktorý systém plánovania je pre vás najvhodnejší.

 

 

Pracujete v oblasti služieb a často svojich klientov musíte prosiť o chvíľku strpenia?

 

Napríklad, keď vám zvoní telefón a vy ste práve uprostred masáže celého tela. Alebo keď jedna sms strieda druhú, ale vy nemôžete odpovedať, pretože máte ruky od krému na tortu, prípadne od motorového oleja… Ak ste sa v tomto opise našli, zrejme využívate klasický diár nielen na zapisovanie sviatkov v rodine, ale aj ako kalendár pracovný. Nie však veľmi efektívne, čo poviete?

 

Práve toto je jedným z dôvodov, prečo sa mnohí poskytovatelia služieb rozhodli zbaviť sa diárov v koženkovej väzbe a vymenili ich za diár online – elektornický.

 

Nuž a najideálnejšie urobili tí, ktorí vsadili priamo na online rezervačný systém.

 

Tí majú totiž už voľné ruky… len preto, aby mohli mať plné ruky práce, ktorej sa skutočne venujú.

 

O tom, ako si vybrať ten správny online rezervačný systém, sa dozviete v tomto článku.

 

 

Zamýšľate sa niekedy nad tým, aké ďalšie benefity ponúknuť, aby ste boli o krok vpred pred vašou konkurenciou?

 

Desiata návšteva salónu zdarma, vyšetrenie každý rok ako benefit pri zaplatení ročného poplatku, právne poradenstvo pri výhradnom zastúpení za polovičnú cenu… Prvá otázka, ktorú by ste si mali položiť znie, ako urobiť vaše služby dostupnejšie pre klientov?

 

Opäť bod pre diar online. Ak ho používate v rámci online rezervačného systému, vaši zákazníci si môžu služby, ktoré ponúkate objednať kedykoľvek. Dvadsaťštyrihodín denne a dokonca sedem dní v týždni. A vy pritom nemusíte ani pohnúť prstom, nieto utekať v sobotu večer po stále zatúlaný diár a hľadať voľný termín.

 

Uznávame, klasický diár, v ktorom si vždy v januári prekrúžkujete kalendár mien, má svoje čaro. Nie však ako kalendár pracovný.

 

Funkcie, ktoré ponúka diár online vám vyriešia mnoho problémov, ktoré vás doteraz obmedzovali a otvoria náruč plnú nových možností. Nech už pracujete alebo podnikáte v akejkoľvek oblasti, odporúčame vám túto možnosť vyskúšať. Za to predsa nič nedáte.